Blog

Każdego dnia wiele osób zadaje sobie pytanie – w jaki sposób można zarabiać na blogu. W Polsce blogi możemy liczyć w setkach tysięcy, na świecie zapewne w milionach. Jest wielu blogerów, niestety nie każdy bloger zarabia na swoim blogu. Często ludzie czekają wiele lat na pierwsze zyski, a te nigdy się nie pojawiają. W tym dziale poruszać będziemy tematy, umożliwiające zarabianie na blogu czy stronie. Warto zatem śledzić naszą stronę regularnie by na bieżąco dowiadywać się o nowościach, które naturalnie pomogą zwiększyć zyski z bloga.

Ile można zarobić na blogu ?

To pytanie, które ciekawi każdego z was. My jednak nie rzucimy tu konkretnej kwoty, gdyż to ile blog zarabia, zależy od bardzo wielu czynników. Jeżeli chodzi o zarabianie na blogu mamy do dyspozycji bardzo wiele programów partnerskich na których możemy zacząć zarabiać niemalże od zaraz. Programy partnerskie to oczywiście nie jedyny sposób monetyzowania powierzchni na blogu czy ruchu, który generuje nasz blog. Ile więc można zarobić ? Ciężko odpowiedzieć, można oczywiście nie zarobić nic, do tego trzeba jednak niezwykłego szczęścia. Można zarobić sporo, jeżeli będziemy potrafili wykorzystać wszystkie podpowiedzi, znajdujące się na naszej stronie. Blog, a blog – to różnica. Jedni stawiają na dużą oglądalność i tworzenie społeczności, jeszcze inni na pozycjonowanie. Najwięcej jednak zarobią osoby, które połączą wszystko w jedną całość. Zarabianie powinno przebiegać na każdej możliwej płaszczyźnie, decydując się jednak na jakiekolwiek zarabianie warto pamiętać by bloga nie zaśmiecić, gdyż to może się przełożyć na trudność tworzenia społeczności wokół naszego internetowego adresu.

Sposoby zarabiania na blogu

Postanowiliśmy wymienić sposoby zarabiania na blogu właśnie tu. Dość często będziemy do nich wracać. Przede wszystkim do dyspozycji mamy społeczność, która tworzy się wokół bloga. W ten sposób możemy zaoferować dla naszych klientów artykuły sponsorowane. Dodatkowo dysponujemy miejscem na blogu, tu czeka nas bardzo wyjątkowe zadanie, gdyż należy wycenić konkretne miejsca i obrać formę sprzedaży miejsca na blogu, form jest wiele – do tego jednak wrócimy w przyszłych artykułach. Jeżeli mamy newsletter na swoim blogu, jest to dodatkowa opcja monetyzacji ruchu z bloga. Kreatywny bloger jest w stanie także dopisywać się do różnego rodzaju programów partnerskich, tych jednak nie jesteśmy w stanie opisać na przykładzie jednego bloga. Dla blogów o modzie, doskonałe będą programy partnerskie sklepów z ubraniami. W ten sposób możemy zyskać wiele, jednak posiadając ruch, który przełoży się na odpowiednie wyniki finansowe. Tuż obok programów partnerskich są także rozwiązania które stosowane są każdego dnia przez wydawców, jak reklamy kontekstowe, które treścią dopasują się do naszych treści wyświetlając najbardziej trafne reklamy. Powierzchnię na blogu, możemy również wykorzystać do sprzedaży linków tekstowych, które nadal są popularne wśród pozycjonerów.

Zarabianie na blogu

Jak już widać, zarabianie na blogu nie jest czynnością trudną. Wymaga od nas jedynie odpowiedniej wiedzy, oraz odpowiedniego zadbanego bloga. Blogi, które są tworzone jedynie w celu zarobkowym, raczej nigdy nie osiągną takich stawek, jak blogi rzetelnie prowadzone, gdzie czuć nie tylko chęć zysku, ale przede wszystkim pasję osoby która prowadzi bloga. Znaczenie większe czy mniejsze ma też ogólny wygląd bloga, więc czym lepszą oprawę graficzną zafundujemy dla naszego bloga, tym większe zyski osiągniemy. Warto również pamiętać o wykonaniu profesjonalnego logo, po którym będziemy rozpoznawani w świecie blogosfery, a także na zlotach których jest coraz więcej.